חוקר פרטי לשירותך 24 שעות
יצירת קשר עם חוקר פרטי
רוצים שאנחנו ניצור קשר בזמן שנוח לכם?
מלאו את הטופס וחוקר פרטי יצור קשר!

האזנה לטלפון נייד | משרד חקירות אברמסון חוקר פרטי

משרד חקירות אברמסון מתמחה באיתור מכשירי האזנה ונטרול תוכנות המשמשות לביצוע האזנות סתר בלתי חוקיות במכשירי טלפון ניידים ומכשירי טלפון ביתיים.

לשיחת ייעוץ חינם פנו אלינו עוד היום072-3385477

משרד חקירותהאזנות לטלפונים ניידים זו עבירה פלילית

בשנת 1979  נחקק חוק האזנות סתר הקובע כי האזנה הנה עבירה פלילית שהעונש המוטל עליה יהיה עד 5 שנות מאסר, וגם מזמין ההאזנה צפוי לעונש.

יש לציין כי החוק הזה עשה את החיים של כל חוקר פרטי הרבה יותר קשים, משום שאין כמו האזנה כדי להגיע לחקר האמת, אם כי לא תמיד ניתן היה להציג את העדויות כראיות בבית המשפט, אלא שהם שימשו לידיעה בלבד.

חקירות רבות שעושים חוקרים פרטיים נעשים בכל מיני שיטות יצירתיות. האזנה הייתה חלק מאותן שיטות שבאות לתעד מעשים, מהלכים ועוד. יש להניח כי היום יש לחוקרים הפרטים שיטות אחרות כדי להגיע למידע וזה באמת קשור ליצירתיות וליכולת של כל משרד חקירות.

סימנים להאזנות על הטלפון שלכם

ואלה הם הסימנים שאולי מצותתים לטלפון שלכם. אך לעיתים לא מדובר בהאזנה ולכן יש לבדוק כל סימן, כי זה גם יכול להיות באג.

  • הטלפון מתנתק מופעל או נעצר עצמאית.
  • אתם נכנסים לאתר חדש והסוללה של הטלפון מתרוקנת במהירות לא הגיונית.  יכול להעיד על כך שנתוני DATA משודרים מתוך הטלפון.
  • כיביתם כל מיני יישומים והטלפון שלכם בכל זאת איטי בכיבוי.
  • רעשי רקע כל הזמן.
  • הרצת תוכנות וטעינה עצמאית עלולות להעיד על האזנה.
  • הסוללה מתרוקנת במהירות והטלפון מתחמם.
  • הטלפון שלכם מצפצף ליד כל מיני מכשירים גם כשהוא סגור.

איתור האזנות על טלפונים

ישנם היום כל מיני חברות של ריגול טכני שעוסקות גם באיתור האזנות על טלפונים. כמעט כל טלפון יכול להיות קורבן של תוכנת ריגול לכל מיני מטרות ויש לומר הרבה יותר קל לרגל באמצעות טלפונים ניידים מאשר טלפונים נייחים.
 
העובדה שהטלפונים נמצאים בכל מקום ובכל זמן מאפשרת גישת זרים אליהם, אך לא רק היום ניתן לשתול תוכנות ריגול בכל טלפון גם מרחוק באמצעות שתילת תוכנת ריגול ע"י אימייל, MMS, SMS, אפליקציות, לינקים לתוכנות, GPS ועוד.
 
מי שכתב את תוכנות הריגול ספייפון, יצר להן גם אפשרות של הסתתרות והטעייה. כך שמי שחושב שהוא יוכל לזהות אותן במכשיר שלו טועה צריך כלים מקצועיים בשביל זה.

מחיקת ושחזור מידע

הפעולה הכי הגיונית שמישהו צריך לעשות כדי להשמיד תוכנת ריגול מהטלפון שלו, היא למחוק אותה, אבל יחד איתה הוא ימחק כפי הנראה מידע שחשוב שישמר. לצורך התמודדות עם נושא אבטחת המידע וריגול, נוצרו תוכנות אחרות שהתפקיד שלהם זה להשמיד וגם לשחזר את מה שרוצים לשחזר.
 
דבר נוסף הוא שאם אכן מדובר בסיפור גדול כמו למשל ריגול תעשייתי, הרי שהטלפון החשוד אמור להיות חלק מהראייה ולכן לא ניתן להשמיד את המידע עליו שמן הסתם גם כולל, את תוכנת הריגול שהושתלה עליו.
 
בכל מקרה שימת לב מה קורה עם הטלפון שלכם, ושימת לב לסימני הזהירות הרצויים עלולה למנוע ממנו ליפול בפח של תוכנות ריגול.

סיפור על האזנה לטלפון נייד בתעשייה

מנכ"ל המפעל אשר פנה למשרד החקירות שלי היה אובד עצות. תשמע בחודשיים האחרונים אני נוכח כי אנחנו מפסידים במכרזים, במקומות בהם מעולם לא היו לנו מתחרים. ועקב כך נגרם נזק גדול ו240 איש נמצאים בסכנת פיטורין.
 
ניסתי להבין ממה נובע החשד והתברר כי בענף בו עובד הגזבר יש תחרות קשה בין קבלנים, אולם המתמיה כי אחד מהמתחרים מגיש הצעה זולה בכמה אחוזים מהמפעל אותו מייצג המנכ"ל כאשר מדובר בקיבוץ, והמנכ"ל לא ידע על מי להצביע כמדליף מידע.

האזנה לטלפון נייד
 

הממצאים שהובילו לגילוי ההאזנה 

במהלך התחקיר שעשיתי, עליתי על כך כי בחג האחרון הגיע איש מכירות של חברה סולולרית והצי שדרוג המכשירים של הנהלת המפעל בתנאים להם לא ניתן לסרב. המכשירים היו מאד מתקדמים, וכרטיס הביקור של איש השווק הושאר בידי המנכ"ל .
 
בדיקה מהירה של פרטי איש השווק הובילה לכך כי מדובר בבנו של המתחרה שזכה במכרזים, אלא ששם המשפחה של אותו איש שווק עוברת. צרוף המקרים הזה הביא אותי למסקנה כי יש לערוך בדיקה מיידית ודיסקרטית על הניידים החדשים.
 
באמצעות בדיקה מיוחדת של מערכת הניידים נמצא כי מספר מכשירים היו נגועים בתכנת סוס טרויאני מסוג ספייפון . דהיינו האזנה לטלפון נייד מרחוק כולל פתיחת הנייד לכל מילה הנאמרת בחלל החדר.
 
הנחיתי את המנכ"ל לא להמשיך להתנהג כרגיל, אולם להעביר דיס אינפורמציה על מנת לבלבל את המתחרים, כל השיחות החשובות נעשו על ידי שימוש בניידים מסוג טוק מן. ואמנם בשני מכרזים נוספים זכה הקיבוץ לאחר שהלעיט את המאזינים במידע לא נכון.
 
היות ולא היה ניתן להוכיח כי המתחרים השתילו תוכנת ריגול לניידים. פעלתי להסרת תוכנת הריגוול והשתלת תוכנת אנטי ספייפון אשר מאתרת מייד כל ניסיון לשים על הנייד תוכנת ריגול. הועבר גם מסר חריף למתחרים על ידי איש קשר. אשר גרם לכך כי הודיעו לאותו גוף שבחר בהם במכרז כי הם לא יכולים לעמוד במחיר, ובכך אפשרו לקיבוץ לזכות במקומם במכרז.
 
אלמלא גילוי תוכנת הריגול יתכן כי המנכ"ל היה מחוסר עבודה יחד עם מאות עובדים.

מאמר זה נכתב ע"י DWB - בניית אתרים

משרד חקירות, ביצוע מעקביםחוקר כלכלי, חוקר פרטי

מיתוג | מיתוג עסקי | משרד פרסום | עיצוב לוגו | לוגו | פרסום באינטרנט | פרסום בפייסבוק

חוקר פרטי וגנבי האופניים
חוקר פרטי בבית משפט
חוקר פרטי
חוקר פרטי – להוציא את האמת!
תפקידו של חוקר פרטי במסגרת הליך פלילי
משרד החקירות אברמסון בניהולו של חוקר פרטי אמיר אברמסון פועל משנת 1971. בעל המשרד בהיותו בן 22 החזיק כבר ברישיון משרד חקירות. קודם לכן שרת במשרד הבטחון וביחידת המודיעין של משטרת ישראל בדרום. תחילת דרכו בחקירות פרטיות הייתה במשרד מוביל בארץ של החוקר הפרטי שלמה נחשון ז"ל.

>> המשיכו לקרוא אודות משרד חקירות אברמסון